Доступно 200 шт.
Купить Бундук Канадский или мыльное дерево в Харькове Вы можете на этой странице!
Бундук дводомний або канадський завезений у Закарпаття з голландських та люксембурзьких розсадників у середині ХІХ століття. Відразу акліматизувався, виявився швидкорослим, невибагливим до ґрунту, хоча досить світлолюбним. Бундук дводомний і особливу вражаючу життєздатність мають чоловічі здичавілі екземпляри, що утворили суцільні зарості за короткий час завдяки суперактивній вегетації коріння, яке невпинно давало паростки, займаючи все нові й нові площі.
У своєму ареалі (Північна Америка, Канада) бундук досягає 30–40 м висоти, крона до 8 м. В Україні він виявив найвищу ступінь морозостійкості (до -40,5С). На жаль, його вводили переважно в парки. В лісових культурах його практично нема. Мабуть, лісоводи ще не оцінили належним чином численні переваги бундука, якого можна назвати декоративним меліоратором.
В літературі зустрічаються інші назви бундука - мильне дерево, кентуккське кавове дерево. Деревина у нього тверда, міцна, з рожевим ядром і гарним малюнком. Має складні пір'ясті листки довжиною до 1 м, шириною – 40 см. Квіти з лимонним ароматом, зеленуваті, жовтувато-білі, лілово-пурпурні, зібрані у великі волоті. Плід – шкірястий біб до 20 см довжиною, у якому знаходиться до п'яти насінин. Всередині заповнений зеленуватою желеподібною масою. Плоди дозрівають восени і потім рівномірно падають майже упродовж року.
Біб містить багато алкалоїду з назвою цитизин, який є отрутою. Якщо сирий плід подрібнити, то отримана маса відлякує комах і тарганів. З бобів можна приготувати напій, за смаком схожий на каву (навіть з пінкою). Але попередньо їх прожарюють при температурі не нижче 260° С, звільняють від шкірочки та подрібнюють. Гель, що міститься всередині стручка, добре розчинний у воді, може використовуватися в косметології та як миюча речовина, не висушує і не подразнює шкіру. Люди, навіть, примудрялися прати у цьому розчині, хоча він і не піниться. При більшій концентрації використовується як клей чи засіб для полірування меблів.
Деревина використовується для виготовлення меблів, господарських виробів, стовпів, шпал, а також у будівництві. Для бундука в Карпатах – широке поле і необмежені можливості. Розмножувати його легко. Зібрані восени боби можна зберігати всю зиму й посіяти весною, попередньо намочивши їх у теплій воді.Бундук дводомний або канадський завезений у Закарпаття з голландських та люксембурзьких розсадників у середині ХІХ століття. Відразу акліматизувався, виявився швидкорослим, невибагливим до ґрунту, хоча досить світлолюбним. Бундук дводомний і особливу вражаючу життєздатність мають чоловічі здичавілі екземпляри, що утворили суцільні зарості за короткий час завдяки суперактивній вегетації коріння, яке невпинно давало паростки, займаючи все нові й нові площі.